Bára Potůčková - externí trenérka

Jmenuji se Bára Potůčková a stejně jako pro vás jsou mými nejlepšími přáteli psi. 
S obediencí jsem začala asi před 4 lety a dovedla mě k ní moje kamarádka Lucka Stemmerová, jejíž Bak je tatínek mojí Zeldy.
Zúčastnila jsem se semináře s ruskou závodnicí Varvarou Bolshakov, nespočet seminářů a lekcí máme také s Luckou Stemmerovou a neustálou školou jsou pro mě moji žáčci v našem občanském sdružení Active Dog, které jsme založily loni a samozřejmě také moji psi. V roce 2012 jsem se také stala oficiálním stewardem obedience.

Mám dvě fenky border kolie. Zeldu, které je 5 let a dvouletou Keby.
Se Zeldou jsem začínala na klasickém cvičáku, kde jsme trávily každý víkend od jejích 3 měsíců. Pak jsem ale objevila kouzlo obedience, ale Zelda byla jiného názoru.
Tréninkem v řadě jsem jí cvičení znechutila a bylo těžké jí přemluvit k radostnému projevu. Nebylo a není to jednoduché, ale jsem ráda, že nemám perfektního psa. Učím se tím stále a baví mě vymýšlet nové a nové metody, jak jí cvičení co nejvíce zpříjemnit, aby to pro ni byla stále jen hra. Složily jsme spolu zkoušky OB-Z a OB1 a máme za sebou hodně závodů i ve sportovní kynologii a dogdancingu. Zelda také miluje agility.

S Keby v tréninku nikam nespěchám. Při cvičení je správný hujer a její nadšení, když vidí přetahovadlo mě nepřestává udivovat. U ní se mi splnil sen mít psa nadšeného z práce se mnou :) Ovšem vím, že bez pořádné školy, kterou mi dala Zelda, by to nešlo. Keby nemá složené zatím žádné zkoušky, ale na jaře se chystáme na OB-Z. 
S oběma psíma holkama cvičím pozitivními metodami a s klikrem. 
Mimo obedienci se věnujeme také dogdancingu, agility, canicrossu a dogtrekingu. Při výcviku i výchově mi jde především o vzájemný vztah člověka a jeho psa. Cvičit s radostí a pro vzájemné potěšení.