Bára Škarnitzlová

 
 
 

 

 Je mi 23 let a od svých 10 se věnuji nádhernému psímu sportu jménem agility. Mám vystudovaný bakalářský obor Kynologie na České zemědělské univerzitě v Praze.  Za dobu, co se agility věnuji, se tento sport velmi vyvinul. I já se snažím vyvíjet a tak často navštěvuji intenzivní tréninky zkušených trenérů a závodníků, jako je Tereza Králová, Lucka Dostálová, Krista Půdová, Jitka Maroušková či Radek Liška. Navštívila jsem také semináře s Alanem Marekovicem či Kristinou Kabai. Ve výcviku se snažím docílit toho, aby byla práce pro psa zábavná a zcela srozumitelná a aby se na ni vždy těšil.

Moji psi:

Mým první psem byla fenečka zlatého retrievera Laura (19.6.2001 – 5.5.2014). S Laurinkou jsme začali běhat, když jí bylo 10 měsíců. Lauriška byla sluníčko, ráda dělala, co mi na očích viděla, ale raději trávila čas na procházkách než na agility parkuru :D

Blackie (19.10.2003) – Blekoška je pravý voříšek J bývala velmi zapálená agiliťačka, závodila v kategorii LA3, dnes si užívá zaslouženého „důchodu“. Kromě toho jsme se věnovali i dogdancingu, ze kterého má taktéž nějaké zkoušky.

Joyka (26.5.2009) Amazing Joy od Čeníčka, alias Joyinka je mojí vysněnou borderkou, prvním psem, kterého jsem si koupila „za své“ :o). Díky Joyance jsem poznala jiný svět agility. Jiné tréninky, jinou práci se psy. Joyinka je svou povahou velmi specifická a hodně dlouho jsme hledali společnou řeč. Hrozně moc mě o výcviku psů naučila a rozhodně mi nic nedala „zadarmo“. Momentálně závodíme druhým rokem v kategorii LA3 a pilně se připravujeme na kvalifikační závody.

Maya (1.2.2014) naším nejnovějším přírůstkem je  „kapesní retrívr“ Majda , byla odkoupena ze společnosti Home4Pets jako 7měsíční ďáblík :D momentálně se sžíváme a uvidíme, jestli ji čeká nějaká agility kariéra .:o)