Vanda Gregorová

 

DD životopis:
Zdravím vás, jmenuji se Vanda Gregorová a dogdancingu se věnuji přes 13 let, z toho 10 let jako aktivní závodník. V době, kdy jsem se o tento sport začala zajímat, v naší republice neexistovala možnost seminářů nebo pravidelných kurzů pro zájemce, proto jsem se svým prvním psem postupovala stylem pokus-omyl a do tajů dogdancingu jsme pronikali společně. Dnes jsem za tento začátek ráda, protože mě naučil ve výcviku psů hodně důležitou věc - samostatně přemýšlet. Další výzvou bylo, že jsem měla pro sport celkem netypické plemeno - čivavu. Kdo někdy pracoval s čivavou nebo podobným plemenem, ví, že jejich výcvik se odlišuje od výcviku pracovních psů. 

V současné době mám za sebou mnoho závodů, moje smečka se rozrostla na čtyři psy a kromě nich se věnuji také tréninku ostatních týmů. O dogdancingu se tvrdí, že je to sport vhodný pro všechna plemena psů a já se s touto myšlenkou plně ztotožňuji a ráda ji podporuji. Důkazem toho je, že na postupových zkouškách se objevují zástupci plemen ze všech skupin FCI a také kříženci.
Jsem oficiální rozhodčí pro posuzování závodů i zkoušek a příprava na postupové zkoušky dogdancingu je jedna z věcí, na které se ve svém tréninku specializuji. Dále je to výuka jendotlivých cviků a triků, spojování do sestav, pomoc s choreografií, pomoc s nápravou pokažených cviků a různá individuální řešení problémů. Ve výcviku používám luring i shaping, cvičím s klikrem i bez něj. Nejdůležitější je stejně zdravý selský rozum :)
Dogdancing je kreativní sport, existuje v něm nepřeberné množství triků a záleží jen na vás, zda se budete chtít učit různé "blbinky" jen tak pro radost nebo se posunout někam dál...

A teď něco o mojí smečce :
Mým nejúspěšnějším psem je fena australského ovčáka Brandy ( All that Brandy Gentle Mate) : Mistr Evropy, Vicemistr světa, Mistr Itálie, Německa a mnohonásobný mistr ČR, držitelka titulu Champion of Dogdancing za všech 12 složených zkoušek....... a hlavně moje skvělá parťačka, na kterou je vždy spolehnutí. Brandy se mnou absolvovala nespočet akcí a nikdy mě nezklamala. Naším sportem č.1 je dogdancing, ale s Brandy se okrajově věnuji i obedienci, dogfrisbee, agility, IPO a bikejoringu - tomu zejména kvůli ní, protože ji nesmírně baví něco tahat :-)

Zbytek tvoří tři čivavy, povahově naprosto rozdílné, každá jedinečná. Moje holky jsou důkazem, že i čivava může konkurovat ostatním psům na závodech, pokud objevíte správný systém výcviku ....ve zkratce úspěchy, kterých jsme dosáhly:

 Roxy ( Enrisa Orlen) -  Vicemistr Světa na MS v Salzburgu 2012, 10 složených zkoušek z dogdancingu,...
Daisy ( Anuška Vejvoda Dechristie) - Mistr ČR Freestyle, umístění v TOP 10 na Mistrovství Evropy, 7 složených zkoušek
Litchi (Eimy Siniel) - Master of Dogdancing 1, zatím absolvovala jen jedny závody - Absolutní vítěz na mezinárodních závodech v Německu

Více (nejen) o mých psech se dozvíte na www.vandagregorova.cz
o dogdancingu : www.dogdancingclubcr.cz