Martina Zajptová - obedience

 
Nikdy jsem nemusela o psa prosit. Nějaký vořech na našem dvorku vždycky běhal mezi slepicemi. Svět byl tehdy trochu jiný. Děti i psy lítali po ulicích a lesích "na volno" a protože jsme si rozuměli, necvičil jeden druhého, cvičák a tehdejší výcvik poslušnosti mi byly cizí :o).
 
Absurdně jsem se začala psím sportům věnovat až v pokročilé dospělosti a s plemenem, které ve většině domácností slouží pouze za mazlíka. S čivavou Bíbou jsme začali před osmi lety běhat agility, jeden z nejhezčích kynologickcý sportů nové doby. S čivavákem Vendou jsme se proběhali až do kategorie A3 a současně jsme začali objevovat OBEDIENCI jako skvělý sport na zimní , pro nás mimoagilití, sezónu. Nakonec se ukázalo spojení běhavých agility parkurů a přísné obedience, jako ideální symbióza dvou sportů.
 
Na konci léta 2013 vzniklo Psiško-OB, kde pod vedením Lucie Stemmerové začínaly s prvními OB-krůčky dnešní "dvojkaři a trojkaři".
 
V současné době má Venda a papillonka Sofinka splněné zkoušky OB1 na výbornou a připravují se na OB2.
 
K prckům přibyla Bruna, borderka, se kterou svoje místo v obedienci teprve hledáme a zatím jsme splnili skoušku OB-Z na výbornou :o)
 
Jsem stewardem a trenérkou Klubu obedience ČR.